VõistlusedVäikeste paatide regatt 2024

14. okt. 20240

Tartus toimunud Väikeste Paatide Regatil võisteldi kahe- ja ühepaatidel kuues paadiklassis. Regatt algas laupäeval 4000-meetrise distantsiga ning lõppes pühapäeval 2000-meetrise sõiduga, mille koondtulemuste põhjal selgus paremusjärjestus. Pärnu Sõudeklubi oli võidukas kahes paadiklassis.

Meeste rooljata kahepaadil võitsid esikoha Randel Randjõe ja Joan Alfred Lauk, kes olid kiiremad mõlemal distantsil, lõpetades koguajaga 22.21,6. Meeste ühepaadil, kus osalesid ka Pariisi olümpialased, saavutas Robin Hunt ajaga 22.14,1 10. koha. Naiste ühepaadil sai Marta Vaimand 4.koha ajaga 25.38,1.

Poiste A-klassis sai Marcus Viks 3. koha ajaga 22.19,4, tema järel lõpetas 4. kohal Nikolai Kiradi (22.27,0). Tüdrukute A-klassis võitis Lisete Mänd, olles kiireim mõlemal distantsil ja lõpetades koguajaga 24.53,4. Esikolmikule pakkus tihedat konkurentsi Bärbel Rõõm, kes saavutas 4. koha ajaga 25.29,4.

Lisete Mänd ütles oma võistluse kohta järgnevat:
“Teisel päeval tuli sõit paemini välja. Esimesel päeval esines raskusi ning oli kahtlus, kas mul on võimalik võita või mitte, kuid tulemused olid hoopis paremad, kui arvasin. Üldiselt olid võistlused väga edukad ja võib rahule jääda!”

TA esikolmik (Foto: Lisete Mänd)

Täpsemaid tulemusi saab vaadata siit.

Juba laupäeval naasevad sportlased Tartusse, kus toimub välishooaja viimane võistlus – kaheksapaatide regatt.