MääratlemataHarku Järve regatilt toodi auhinnalisi kohti

14. juuni 20150

Seekordne Harku Järve regatt peeti möödunud pühapäeval peegelsiledal Harku järvel, kus lainete asemel kastis seekord võistlejaid hooti tugev vihmasadu. Vanemad võistlesid 1000m distantsil ja C-klassi sõudjatele oli ette nähtud 500m pikkune distants.

Meie klubi sõudjad Harku Järve regatil:

Võistluspäev algas juba varakult, kui kell 11.00 anti start naiste ühepaatide eelsõidule. Selles vanuseklassis tagasid edasipääsu finaali ja olid ka seal teistest üle noorimad. Võitis ajaga 4:20,4 narvalanna Uljana Borodatšova. Teine ja kolmas olid vastavalt viljandi neiud Krete Koovit (4:22,2) ja Erli Mat (4:23,9).

Nooremad, C-klassi sõudjad startisid poolelt distantsilt ja sellega tegid algust poiste ühepaadid. Eelsõidust võttis kindla edasipääsu ja pani ka finaalis oma paremuse maksma Pärnu Sõudeklubi hakkaja noorsõudja Teet Tuulik, kes finaalis sõitis välja aja 2:21,4. Talle järgnesid viljandlane Handreas Karl Kivistik (2:28,4) ja Narvast pärit Aleksander Irlev (2:32,0).

Sama vanad tüdrukud startisid samuti ühepaatidel. Seal oli meie klubi au kaitsmas Annabel Aron, kes tõi esimesele kohale kuulunud auhinnakoti koju ajaga 2:27,5, alistades sellega pikalt oma mõlemad konkurendid – teiseks tulnud Jelizaveta Zagorskaja (2:46,3) ja kolmanda kohaga leppinud Liisa-Marie Lääne (2:56,1)’

Tüdrukute kahepaate oli samas vanuseklassis võistlemas üks ning Viljandi paatkonna ajaks 2:43,8.

Seevastu poiste C-klassi paariskaheseid oli stardis neli. Ja kuigi meie klubi noortel tuli tunnistada narvalaste paremust (2:14,4), peeti siiski omavahel teise koha nimel tugev duell, millest väljusid võitjana Cris-Erik Laanmäe ja Jasper Pruuli ajaga 2:21,3. Sõidu lõpetasid kolmandana neist vaid pisut maha jäädes Alex Ots ja Kristofer Mäeots, kelle ajaks osutus 2:23,5.

Pisut vanemate, B-klassi poiste paariskaheses oli samuti konkurents tihe. Oma võimu näitasid sedakorda taas Narva sõudjad, võites sõidu ajaga 3:35,7. Teiseks tulid viljandlased resultaadiga 3:36,7. Pärnu Sõudeklubi poisid Markus Strikholm ja Bertty Nurm kaotasid apsakaga oma liidripositsiooni ja jõudsid finišisse kolmandana, saades kirja aja 3:38,8.

Samaealiste tüdrukute ühepaatidel võttis neljapaadilises konkurentsis kindla võidu Pärnu Sõudeklubi kasvandik Greta Jaanson, kes sai ajaks 4:29,4 ja edestas sellega nii narvakat Kristina Zeljukanovat (4:36,1) kui ka Viljandist pärit Hanna Kristin Kivistikku (4:46,9).

Neidude A-vanuseklassi kahepaatidel oli järv seevastu tervenisti Pärnu Sõudeklubi esindajate päralt ja paika pandi omavaheline paremusjärjestus. Esimese koha karika haarasid seekord Nora Küüts ja Liisu Mitt, kelle tulemuseks 4:02,8. Seega kuulus teine koht Kätlin Strikholmile-Mona Küütsile, kellel ajaks 4:14,9.

Poiste A-klassi ühepaadil tuli pühapäevastel võistlustel Margus Kodasmal tunnistada päev varem puhanud Narva noormehe Nikita Konstantinovi (3:43,5) paremust ja pärnakale kuulus niisiis teine koht ja tulemus 3:50,1. Võistlustulest väljus kolmandana viljandlane Markus Toom.

Võistluste nädalavahetuse lõpetas meeste ühepaatide duell, kus sedapuhku võtsid omavahel mõõtu Viljandi noormehed Kermo Randmäe ja Rain Laidma, kes saavutasid vastavalt esimese ja teise koha aegadega 3:57,3 ja 4:00,4.

Edasi ootab vanemaid sõudjaid ees juba peale jaanipäeva peetav tradistsiooniline võistlus Leedus, Trakais sealsel maagilisel Galve järvel, samas kui uustulijatel avaneb võimalus end taas teistega võrrelda juuli alguses toimuval Viljandi Paadimehe sõuderegatil.