MääratlemataToimusid Euroopa noorte meistrivõistlused

21. mai 20170

Euroopa noorte meistrivõistlused, mis olid Eesti noorsõudjate paremiku esimeseks suurvõistluseks 2017 sõudehooajal, kulmineerusid täna finaalsõitudega. Suurtes finaalides ükski Eesti paatkond kaasa ei teinud. Koondise parimateks tulemusteks jäid nii neidude kui ka noormeeste paarisaeruliste kahepaatide 12. kohad.

Tulemustega saab tutvuda SIIN.

Pärnu Sõudeklubi sportlastest olid riigi eest väljas Greta Jaanson ühepaadil ja Bertty Nurm paarisaerulisel neljapaadil.

Greta Jaanson tegi C finaalis väga korraliku sõidu, ületades lõpujoone teisena. Kokkuvõttes Euroopa noorte eliidi seas saavutas Jaanson 14. koha.

Kuvatõmmis neidude ühepaatide C finaalist

Noormeeste paarisaeruline neljapaat, kus koos Bertty Nurmiga võistlesid Joonas Toom, Elar Loot ja Nikita Gorlov, võistlesid samuti C finaalis, kus tugevas konkurentsis saavutati kolmas koht, mis tagas Pärnu, Viljandi, Tartu ja Narva koondpaatkonnale Euroopa meistrivõistlustelt 15. koha.

Kuvatõmmis noormeeste paarisaerulise neljapaadi C finaalist

Neidude paarisaerulistel kahepaatidel andisd enda maksimumi Leena Kattel SAK Tartust  ja Karolyn Mäesaar Viljandi sõudeklubist, saavutades B finaalis kuuenda koha. Samal positsioonil lõpetas noormeeste paarisaeruline kahepaat koosseisus Rain Harjus (Pärnu SK Kalev) ja Mikhail Kushteyn (Narva SK).  Noormeeste ühepaadil saavutas 20. koha Kristjan Lindsalu Tallinna Sõudeklubist.