MääratlemataTšehhis toimusid Noorte Euroopa meistrivõistlused

23. mai 20150

Sel nädalavahetusel toimusid Tšehhis Račice’s noorte Euroopa meistrivõistlused sõudmises, kus sel korral oli esindatud 6 eesti paatkonda (2 tüdrukute ja 4 poiste paatkonda), sealhulgas ka 1 Pärnu Sõudeklubi sportlane.

JM4X Noorte EM-il Tšehhis. Foto: Viljandi Sõudeklubi JM4X Noorte EM-il Tšehhis.

Pärnu Sõudeklubist pärit Margus Kodasma istus noormeeste paarisaeru neljapaadis koos Kalevi sõudja Ander Koppeli, Tartu Ülikooli Akadeemilise spordiklubi noore Karl-August Ruusalepa ja viljandlase Markus Toomiga. Selles paadiklassis oli EM-ile lähetatud 18 paatkonda ja seega nägi võistlusskeem ette 3 eelsõitu, kusjuures otse edasi poolfinaali pääsemiseks oli vaja oma sõidus olla 2 esimese hulgas. Teises sõidus startinud Eesti paatkond lõpetas oma eelsõidu neljandana, tunnistades Tšehhi, Türgi ja Horvaatia paremust. Edasipääsust jäi noori lahutama pisut üle 10 sekundi. See tähendas, et võistelda tuli ka laupäeva pärastlõunal peetud vahesõidus. Seal oli poolfinaali pileti lunastamiseks vaja vähemalt kolmandat kohta ning Eestlaste vastasteks olid Läti, Iirimaa, Rumeenia, Ungari ja Norra kvartetid. Kahjuks seekord eesmärgini ei jõutud ning meie paatkond lõpetas sõidu väga napi neljanda kohaga, kaotades kolmandale kohale tulnud iirlastele kõigest 0.3 sekundiga (~25cm). See tähendas paatkonnale kohta pühapäeval toimunud C-finaalis, kus selgitatati kohad 13-18.

Selles sõidus noortel enam nii head minekut ei olnud ja sõit lõpetati sarnaselt eelnevatega neljandal kohal. See tähendas paatkonnale EM kokkuvõttes 16. kohta. Alistati Läti ja Norra paatkonnad.

Sarnaselt noormeeste neljasele edestas kokkuvõttes kahte konkurenti ka tütarlaste neljapaat, kes B-finaali kolmanda kohaga tagas endale 11 paadi hulgas 9. koha.

Eestlastest olid edukaimad noormehed paarisaeru kahepaadil, kes esmalt 18-paadilises konkurentsis pääsesid läbi vahesõidu poolfinaali (12 esimese hulka), jäädes oma vahesõidus liidrile alla vaid sekundi. Poolfinaalis lepiti siiski viimase kohaga, mis tähendas liikumist B-finaali. Selleks olid noormehed end taas kogunud ning sõidu kolmas koht tähendas neilegi kokkuvõttes 9. kohta.

Poolfinaalikoha tagas esimesel päeval peetud vahesõidus ka poiste roolijata üksikaerukahene TÜASK-ist, kes pääsesid läbi vahesõidu 13 paadilisest konkurentsist 12 parema sekka. Lõpetades poolfinaali viiendana oli nende saagiks koht B-finaalis, kus oldi samuti viiendad. Seega kuulus tartlastele 11. koht ning sarnaselt neljastele alistati 2 konkurenti Poiste ühepaadil startinud narvalene Nikita Konstantinov sai esimese päeva tulemuste põhjal pühapäeval võistelda 13-20 koha nimel nõrgemas C/D poolfinaalis. Selle sõidu lõpetas Konstantinov kolmandana ja pääses seega pealelõunasesse C-finaali., kuid seal pidi tunnistama taas kõigi konkurentide paremust ja see tõi talle kokkuvõttes 18. koha 20 võistleja hulgas. Tüdrukute ühesel startis samuti narvalane. Uljana Borodatšova võistles esimese päeva tulemuste põhjal pühapäevases C-finaalis samuti maksimaalselt 13. koha nimel. Borodatšova lõpetas nelja osalejaga sõidu teisena ja sai üldkokkuvõttes seega 14. koha.

Nädala pärast alustavad Euroopa meistritiitli nimel võistlemist juba täiskasvanud, mil Poolas, Poznanis on kavas absoluutklassi Euroopa meistrivõistlused.